برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

کاهش 11 درصدی درآمد ماینرهای بیتکوین در سپتامبر

ماه سپتامبر برای جامعه بیتکوین ماه قابل توجهی بود. بیتکوین در تمام طول مدت ماه سپتامبر در نوسان بود. همچنین درآمد ماینرها نسبت به ماه قبل کمی کاهش داشت.

براساس اطلاعاتی که از Coin Metrics به دست آمده و تجزیه تحلیلی که توسط CoinDesk حاصل شده است، استخراج کنندگان بیتکوین در ماه سپتامبر حدود 328 میلیون دلار درآمد کسب کرده‌اند که نسبت به ماه آگوست با 11 درصد کاهش روبرو بوده است.

کاهش متوسط ​​درآمد در حالی رخ داد که   به مواجه بود؛ این درحالی بود که بیتکوین ظرف مدت دو ماه جولای و آگوست افزایش بیش از 25 درصدی را تجربه کرده بود.

برآورد سودحاصل، احتمال این را می‌دهد که ماینرهای این ارز دیجیتال بلافاصله بیتکوین خود را می‌فروشند.

هزینه‌های شبکه هم در ماه سپتامبر 26 میلیون دلار و به عبارتی دیگر، بیش از 8% از کل درآمد را ایجاد کرد که 2% کمتر از هزینه‌هایی بود که شامل 10% درآمد در ماه آگوست بودند.

قابل ذکر است که هزینه‌ها به‌عنوان درصدی از کل درآمد، از ماه آپریل و بعد از هاوینگ ماه مه، روند صعودی شدیدتری به خود گرفت.

افزایش کارمزد درآمدها، برای حفظ امنیت شبکه مهم است همانطوری که هر چهار سال یکبار، پاداش بلوک کاهش می‌یابد.

متوسط ​​هزینه تراکنش‌های بیتکوین در طی ماه سپتامبر بین 1 تا 5 دلار جهش داشته است.

از آنجا که برخی از معامله‌‌گران در حال تبدیل دارایی خود از سمت آلت‌کوین و استیبل‌‌کوین به سمت بیتکوین هستند، ماینرها می‌توانند امیدوار باشند که قیمت بیتکوین از ماه اکتبر دوباره افزایش خواهد داشت و درآمد آن‌ها می‌تواند با حالت صعودی روبرو باشد.