برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

جک دوروسی از بیتکوین و بلاکچین طرفداری می‌کند

جک دوروسی طی مصاحبه‌ای که در چندروز اخیر به صورت آنلاین در مجمع آزادی Oslo داشت، به قابلیت بیتکوین و بلاکچین در حوزه امنیت و جاودانه کردن محتوا اشاره کرد.

مجمع آزادی Oslo، یک نهاد رویدادمحور و تحت حمایت بنیاد حقوق بشر یا HRF است. این انجمن به صورت مجازی برای یک مصاحبه کوتاه در یوتیوب میزبان مدیرعامل شرکت‌های Square و توییتر، جک دوروسی بود.

در طول این مصاحبه، دوروسی طرفداری بیتکوین را کرد.

میزبان این مصاحبه که در تاریخ 25 سپتامبر منتشر شد، رئیس HRF، Thor Halvorssen بود. دوروسی اظهار داشت: “اگر بخواهم در یک جمله خلاصه کنم، ذات بیتکوین این است که در میان یک محیط بی‌اعتماد (یعنی اینترنت) یک سیستم قابل اعتماد ارائه کند”.

مصاحبه جک دورسی زمانی انجام شد که بحث درباره امنیت و روش‌های محافظت در برابر خرابکارها داغ بود. او گفت: “اساساً اعتقادم این است که امنیت هیچ موقع به 100% نمی‌رسد. بلکه برقراری امنیت تلاشی مداوم است تا بتوان همیشه 10 قدم جلوتر از کسانی بود که در فکر حمله هستند”.

جک دوروسی با اشاره به توییتر، چندین راهکار مفید برای پیشی گرفتن از هکرها برشمرد که شامل مواردی مانند ایجاد حفظ خودآگاهی در شرکت‌ها درمورد میزان امنیت شرکت و همچنین چند رویکرد دیگر بود.

تاکید جک دوروسی به انتخاب چارچوب‌های مناسب برای شرکت:

“باید مطمئن شویم که سیستم‎‌های امن مناسبی را در پلتفرم خود به وجود ‌می‌آوریم تا بتوانیم در فضای غیرقابل اعتماد، به آن اعتماد کنیم”.

جک دوروسی از بیتکوین و تکنولوژی پشت آن به‌عنوان نمونه‌ای از نوآوری‌های تکنولوژی محور جدید یاد کرد که راه را برای داشتن امنیت بیشتر هموار و از همه مهمتر، بحث اعتماد و نگرانی درمورد آن را کم‌رنگ‌تر می‌کند. او همچنین به ایده بیتکوین اشاره کرد که افراد دارنده بیتکوین، دارای قابلیت‌های دسترسی و امکان نگهداری کلیدهای خصوصی خود هستند.

او در ادامه مصاحبه، بلاکچین و سیستم غیرمتمرکز آن را به عنوان تغییری بزرگ در چشم‌انداز محتوای آنلاین توصیف کرد. همچین او اشاره کرد که بلاکچین توسط طرف‌های بی‌شمار میزبانی می‌شود و  نه توسط یه مرکزیت مشخص.

جک دوروسی در این رابطه افزود:

“بلاکچین و بیتکوین آینده و جهانی را به تصویر می‌کشند که در آن هر محتوایی برای همیشه باقی و دائمی خواهد ماند؛ طوری که هیچ چیز از بین نمی‌رود و برای همیشه بر روی هر گِرِهی (node) که به شبکه متصل باشد، ماندگار می‌شود”.

دوروسی در گذشته هم اظهارات خوبی در مورد بیتکوین داشته و غالباً به پتانسیل بالای این ارز دیجیتال اشاره کرده است.