برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

استراتژی اتریوم کلاسیک برای جلوگیری از حملات سایبری اخیر چیست؟

از آنجایی که اتریوم کلاسیک (ETC) با چندین رخنه امنیتی روبرو بود، آزمایشگاه‌های آن به امید اینکه بتوانند قابلیت دفاعی خود را در برابر حملات 51درصدی افزایش دهند، شروع به همکاری با شرکت‌های امنیتی ChainSafe و OpenRelay کردند.

به‌طور خلاصه، ETC و تیم اصلی توسعه‌دهنده آن، در زمینه توسعه و آزمایش پاسخ‌های امنیتی با ChainSafe و OpenRelay همکاری خواهد کرد. هرکدام از این دو شرکت، وظایف مشخصی را در توسعه و پیشرفت امنیت و قدرت دفاعی ETC در برابر حملات سایبری به عهده خواهند گرفت که در ادامه توضیح خواهیم داد.

ChainSafe: شرکت تحقیق و توسعه در زمینه بلاکچین

OpenRelay: ارائه‌دهنده‌ زیرساخت‌های وب3

جیمز وو، بنیانگذار و رئیس آزمایشگاه‌های اتریوم کلاسیک با تاکید بر این همکاری منطقی بیان کرد:

“OpenRelay و ChainSafe هر دو به خوبی با Ethereum Classic آشنا هستند که با همکاری یکدیگر، از تیمی متشکل از نوابغ بلاکچین برای مقابله با حملات 51درصدی بهره خواهند برد. تشکیل این تیم باعث دستیابی به تخصص بیشتر در زمینه POW (سیستم Proof-of-Work) در سیستم‌های امنیتی به ارمغان خواهد آورد”.

هدف از همکاری با OpenRelay

OpenRelay در توسعه شبیه‌سازی‌ها و مدل‌های کاربردی برای امکانات پیشنهادی، ایجاد زیرساخت برای شبکه‌های آزمایشی (testnet) و همچنین طراحی و پیاده‌سازی آزمایشات testnet به ETC کمک خواهد کرد.

هدف از همکاری با ChainSafe

ChainSafe نیز بر روی بررسی و آماده‌سازی پروپوزال‌های امنیتی در راستای امن نگه داشتن شبکه اتریوم کلاسیک تمرکز خواهد کرد.

اتریوم کلاسیک تنها در ماه آگوست حداقل سه بار مورد حمله 51% قرار گرفته. نکته جالب اینکه این حملات باعث شد صرافی‌هایی مانند OKEx به ETC هشدار دهد که اگر بخش امنیتی خود را ارتقا ندهد، ETC را از لیست معاملات خود حذف خواهد کرد.

اتریوم کلاسیک که مصمم به بهبود امنیت خود است، اعلام کرد که شاید تنها راه‌ جلوگیری از حملات آینده، محدود کردن شرکت‌های اجاره دهنده‌ هش‌پاور باشد؛ چراکه علت اصلی حداقل دو مورد از این حملات، هش‌پاور اجاره‌ای از شرکت NiceHash بوده است.